Přivýdělek k zaměstnání

Přivýdělek k zaměstnání

Přivydělat si ke své stabilní práci můžete různým způsobem. Možné je uzavřít se zaměstnavatelem dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo si třeba i sehnat další pracovní úvazek ve zkrácené formě.

Zejména ve státní správě může být vyžadováno povolení zaměstnavatele. Obvykle ale s další brigádou, či dokonce několika dalšími příležitostnými formami výdělku nebývá problém.

Pozor, v případě, že máte příjmy od dvou zaměstnavatelů současně, přičemž vám z obou těchto zaměstnání byla odvedena zálohová daň z příjmu, týká se vás zároveň i povinnost podat si daňové přiznání.

Z hlediska uplatnění je nabídka přivýdělků poměrně rozmanitá. Pracovních příležitostí, které můžete využít, existuje řada. Záleží na vaší kvalifikaci, zkušenostech a dovednostech. Nabízí se hlídání dětí i domácích mazlíčků, úklid, případně příležitostná spolupráce se službami, jako je například dopravní společnost Uber. Flexibilně se k plánování práce staví běžně i kurýrní společnosti.

Ne všichni však mají dostatek času na to, aby mohli vykonávat práci touto formou. Zejména maminky na mateřské jsou vázány péčí o své děti, další zájemce o přivýdělky brzdí například špatná dopravní obslužnost jejich bydliště nebo absence řidičského průkazu.

Jak si přivydělat k zaměstnání z domova

Vhodným řešením je práce z domova. Řada oborů se digitalizuje a k jejich výkonu vám tak už stačí „pouze“ klávesnice, případně telefon. Z domova lze pracovat na technické podpoře nebo zákaznické lince, v oboru překladatelství, programování, počítačové grafice a řadě dalších. Věnovat se můžete i účetnictví nebo se stát virtuální asistentkou.

Práce z domova vám umožní značnou svobodu z hlediska nulové vázanosti na místo, kde se nacházíte. Jednoduše nezáleží na tom, jestli jste zrovna doma, u partnera, rodičů, odjíždíte do jiného města služebně nebo například za studiem.

Velmi často je tato alternativa flexibilní i časově. Jinými slovy, nezáleží ani na tom, kdy přesně danou práci odvedete, důležité je, že zadaný úkol splníte včas.To mohou vítat mimo jiné lidé se zdravotním handicapem, kteří například mohou při výkonu své profese vyžadovat častější přestávky.

Práce z domova obecně vyhovuje také introvertněji založeným jedincům, kteří se rádi obejdou bez nejnovějších historek z firmy a zaručených novinkách o soukromí svých kolegů.