Práce pro introverty

Když se rozhodujete, které povolání je pro vás to pravé, je bezpochyby dobré začít hledáním toho, co odpovídá vaší osobnosti. Pokud jste introvert, možná byste se měli vyhnout povoláním, která vyžadují mnoho sociálních interakci. Naštěstí však existuje mnoho povolání, ve kterých mohou introvertní lidé vyniknout a zároveň se cítit dobře.

Introvert vs extrovert a výběr povolání

Osobnost člověka má velký vliv na to, zda bude človek v práci uspěšný a spokejný, což potvrzují i některé vědecké studie. Úspěch tedy nezávisí na tom, zda jste extrovert či introvert, ale na vaší schopnosti využít své dovednosti, zkušenosti a osobnost ve svůj prospěch. Pokud jste tedy introvert, na některých pracovních pozicích bude pro vás takřka nemožné se prosadit, zatímco na jiných bez problémů vyniknete. Musíte jen respektovat svůj typ osobnosti.

Nejlepší práce pro introverty

Pro introverty jsou nejlepší pracovní pozice ty, které nevyžadují neustálý kontakt s lidmi. Práce v open-office zahrnující obvolávání lidí je introvertova noční můra. Vybírejte tedy taková zaměstnání, která se dají vykonávat na home office (práce home office) a s cizími lidmi se tak setkáte pouze minimálně. Zvažte činnosti, které vás baví a mohly by vás naplňovat a zároveň slušně uživit. Můžete zvážit například:

1. Účetní

Pokud rádi pracujete s čísly, může pro vás být povolání účetního to pravé. Jedná se o práci, kterou častěji vykonáváte samostatně případně jen s několika individuálními schůzkami s klienty.

2. Vývojář aplikací

Vývojáři aplikací navrhují, vytvářejí a aktualizují programy a aplikace pro zařízení. V této práci můžete pracovat pro různá odvětví a společnosti, na plný úvazek nebo jako OSVČ a mnohdy můžete tuto činnost vykonávat z bezpečí domova.

3. Architekt / interiérový designér

Pokud jste kreativní člověk, který rád řeší problémy, může být architektura právě pro vás. Potřebujete k ní však potřebné vzdělání, pokud jej nemáte, můžete se vrhnout na interiérový design, ke kterému vám stačí jen několik kurzů. Tato práce nevyžaduje mnoho společenských kontaktů, kromě schůzek klienty a případné návštěvy staveniště.

4. Editor

Není-li vám cizí práce se slovy mohla by vás bavit práce redaktora či editora. Redaktor píše články a jiné texty, editor kontroluje správnost formy i obsahu. Většinou pracují sami s možností práce z domova, mohou zasahovat do mnoha mediálních odvětví, včetně časopisů, vydávání knih, a dokonce i firemní komunikace.