10 tipů: Jak vydělat peníze na internetu

S pokrokem technologií a dostupností internetového připojení doslova na každém rohu, vzrostla také možnost on-line (při)výdělku. Možností je skutečně mnoho, stačí si jen vybrat. Níže naleznete 10 snadných možností, jak na internetu vydělat peníze.

1. Reklama na vašich webových stránkách

Už jen tím, že máte vlastní web, můžete začít generovat pasivní příjem. Vydělávat na vlastních webových stránkách je možné několika způsoby, jednou z osvědčených metod je online reklama. K umístění reklamy na své webové stránky můžete využít například službu Google AdSense. Tato možnost je poměrně snadná, protože Google přiřazuje reklamy k vašim stránkám na základě vašeho obsahu a návštěvníků, a navíc je zdarma. Google vám pak platí na základě počtu zobrazení nebo kliknutí na reklamy.

2. Tvorba webových stránek

Pokud umíte webové stránky sami vytvářet, můžete si přivydělat i jejich tvorbou pro další lidi. Své znalosti a schopnosti můžete oprášit či rozšířit pomocí online kurzů, se kterými se v posledních letech takříkajíc “roztrhl pytel”. Mnoho z nich nabízí některé části, či dokonce celé kurzy zcela zdarma.

3. Práce na home office

Je velké množství pracovních pozic, které můžete zastávat z pohodlí domova, bez nutnosti docházet někam do kanceláře. Jedná se většinou o administrativní podporu firem, nejčastěji účetních, marketingových a personálních oddělení.

4. Prodej zboží

Prodat se dá téměř cokoli. Ať už se jedná o kabelku, kterou již nepoužíváte, hračky či oblečení po dětech nebo nepotřebné věci a nábytek. Pokud jste zruční, můžete své výrobky nabídnout k prodeji, a to buď na sociálních sítích, specializovaných stránkách nebo přes vlastní e-shop, může jít jak o rukodělné výrobky, tak i například o fotografie či obrázky.

5. Online výuka

Slušně se dá přivydělat i výukou doslova čehokoli. Můžete doučovat žáčky základních škol, připravovat studenty na maturitu, učit maminky na mateřské cizí jazyky, pomáhat s rekvalifikačními kurzy, dokonce i učit hru na hudební nástroj. Pokud tedy umíte něco opravdu dobře, není snazší cesty než tyto své schopnosti a dovednosti zpeněžit.

6. Psaní online recenzí

Může se to zdát přitažené za vlasy, ale skutečně existují společnosti, které vám zaplatí jen za vyzkoušení produktu a napsání detailní recenze jejich zboží či služby. Důvěryhodnost má v online světě velkou váhu, což znamená, že firmy jsou za recenze ochotny zaplatit nemalé peníze (plus získáte produkty zdarma).

7. YouTube kanál

Založte si vlastní YouTube kanál, můžete buď tvořit vloggy různého obsahu nebo se zaměřit opět na recenze produktů. Tato činnost vyžaduje jisté editační dovednosti (a dobré osvětlení), ale jakmile získáte slušnou sledovanost, začnete pomalu vydělávat. Princip je jednoduchý, čím více odběratelů máte, tím je pravděpodobnější, že vám společnosti pošlou produkty k recenzi nebo vám zaplatí výměnou za umístění produktu.

8. Copywriting

V tuto chvíli je mnohem větší množství internetových magazínů a různých blogů a firemních webových stránek než redaktorů, kteří by pro ně tvořili obsah. Jste-li tedy schopni vyprodukovat smysluplný text a psaní vám není úplně cizí, můžete se realizovat i tímto způsobem. Navíc, čím více času psaní budete věnovat, tím rychleji a lépe vám půjde a s tím jdou ruku v ruce i větší výdělky.

9. Překlady

Pokud ovládáte alespoň dva jazyky, můžete začít pracovat jako překladatel a pomáhat klientům po celém světě. Je to skvělý způsob, jak si vydělat peníze online, a stejně jako u copywritingu, i zde platí, že čím déle se budete této činnosti věnovat, tím rychlejší a lepší budete. Své služby můžete inzerovat na vlastních webových stránkách a na stránkách sociálních médií nebo na specializovaných portálech.

10. Life coaching

Koučink je smysluplná a naplňující kariéra, kterou lze dělat online. Mnoho lidí si najímá kouče, aby jim pomohli zvládnout různé životní výzvy, ať už jde o hubnutí, změnu zaměstnání nebo budování smysluplných vztahů. Je sice potřeba absolvovat alespoň několik krátkodobých kurzů (nebo rovnou celý certifikační program), abyste se naučili potřebné techniky, ale pokud vás naplňuje pomoc ostatním lidem, mohla by to být dobrá volba.