Jak vydělat peníze z domova

Mnoho lidí pracuje v současné době alespoň částečně z domova a velké množství dalších po tom touží. Ať už se jedná o maminky na mateřské, které by si rády přilepšily, mladé lidi, kteří chtějí cestovat a hledají práci, kterou mohou vykonávat online a nebudou tak vázáni na jedno místo nebo osoby, které zkrátka jen nechtějí plýtvat časem na dojíždění do práce. Možností práce z domova je velké množství, níže naleznete ty nejoblíbenější z nich.

Copywriting

Copywriting, neboli psaní textů na zakázku je častou formou přivýdělku nejen u studentů a maminek na mateřské. Poptávka je opravdu veliká, tak jestli vás ve škole bavil sloh, máte bezchybnou gramatiku a jste alespoň trochu kreativní, mohla by to být i vaše cesta. Začít můžete na několika různých portálech, které tento druh činnosti v Česku zajišťují nebo oslovit přímo například nějaký internetový magazín. Jste-li schopni tuto činnost vykonávat i v jiném jazyce, například v angličtině, je mnohem výhodnější hledat zakázky na zahraničních webech.

Překlady

Jste-li kromě češtiny zdatní i v jiném jazyce či jazycích, poohlédněte se po překladech. Výdělky jsou více než slušné a zadavatelé obvykle nemají problém s prací na DPP. Je zde potřeba si jen pohlídat počet odpracovaných hodin (maximálně 300 ročně) a také výši měsíčního výdělku (do 10 000,- Kč). Nezapomeňte též, že ročně můžete podepsat jen 9 dohod, je tedy lepší mít více překladů od jednoho zákazníka, ať už firmy či překladatelské agentury. Zajímavou možností v oblasti překladů je také tvorba titulků k filmům a seriálům.

Online výuka

Pokud máte nějaké znalosti či schopnosti, které jste schopni předat dál, může být pro vás zajímavou možností online výuka. Ať už se jedná o výuku jazyků, hru na hudební nástroje, vaření či doučování žáků či studentů v rozličných předmětech. Mějte však na paměti, že ‘’bez papíru’’ si takto můžete vydělat jen do 30 000,- Kč ročně, poté si budete muset založit buď živnostenský list nebo najít nějakého zprostředkovatele, se kterým sepíše dohodu o provedení práce.

Administrativní činnost

Mnoho firem potřebuje někoho, kdo jim bude pomáhat s administrativou. Může se jednat o podporu personálního oddělení, tvorbu marketingových materiálů, přepis audiozáznamů z porad či textů, správu sociálních sítích nebo e-shopu, a jiné rozličné činnosti. Práci můžete vykonávat jak na klasickou zaměstnaneckou smlouvu, tak i na dohodu o provedení práce (DPP) či pracovní činnosti (DPČ).

Účetnictví

Účetnictví je další z činností, které lze vykonávat bez problému z domova. V tomto případě se můžete mnohdy nechat i rovnou zaměstnat (jak na částečný, tak i plný úvazek). Mnoho firem umožňuje většinou téměř 100% home office, vaše přítomnost v kanceláři není buď vyžadována vůbec nebo jen v době uzávěrek, což bývá nejčastěji v polovině měsíce.

Programování

Jsou-li vaší silnou stránkou počítače, nemusíte se příliš rozmýšlet. Programování je také téměř ze 100 % vykonáváno z domu a i s klientem se můžete vidět v podstatě jen přes monitor (často ani to ne). Obrovskou výhodou je vysoké finanční ohodnocení i to, že pokud si s počítači rozumíte, ale programovat ještě neumíte, nebo zvládáte jen základy, můžete potřebné dovednosti získat také z domu a je možné najít i kurzy, které jsou zcela zdarma.

Manuální práce z domova

U těchto nabídek pozor. Sice k nim nepotřebujete vůbec žádné znalosti, a ani zvláštní schopnosti, ale velmi často jde o podvod. Jedná se většinou o kompletaci reklamních materiálů, plnění obálek, skládání krabiček atp. Inzerenti obvykle nabízejí poměrně vysoký výdělek za pár hodin práce denně, skutečnost však většinou bývá zcela jiná. Mnoho z těchto inzerátů je navíc vyloženě podvodných (například vyžadují nějakou platbu předem jako jistinu za zaslané materiály či katalog prací), buďte proto u takových inzerátů velmi obezřetní a řiďte se (nejen u takovýchto prací) jednoduchým pravidlem: Je přinejmenším nelogické platit někomu, pro koho pracuji (a má tedy on platit mně).