Pružná pracovní doba: Pro koho je vhodná a jaké jsou její největší výhody

Pružná pracovní doba

Pružná pracovní doba se může hodit všem. Dopřává člověku maximální využití svého času, více prostoru pro rodinu a zájmy a v neposlední řadě i pocit svobody.

V běžném pracovním poměru není nikdy úplně jednoduché si pružnou pracovní dobu zařídit. Postoj zaměstnavatelů je daný zažitými způsoby, pohodlím a nezájmem řešit individuální potřeby svých zaměstnanců. Některá zaměstnání to ani neumožňují.

Home office jako ideální řešení individuálních potřeb

Pandemie koronaviru výrazným způsobem ovlivnila zažité pracovní návyky mnoha profesí. Právě v tom období se ukázalo, že v době moderních technologií je daleko proveditelnější pracovat z domova. V pandemickém období to byla nutnost, dnes je HOME OFFICE pro mnoho lidí řešením jejich individuálních potřeb, kdy mají možnost si svůj pracovní den přizpůsobit na míru svým potřebám, případně potřebám dalších lidí, kteří jsou na nich závislí.

Hlavní pracovní poměr, brigáda nebo přivýdělek

Práce z domu nabízí možnost klasické délky pracovní doby, ale i zkrácený úvazek nebo drobný občasný přivýdělek. S pružnou pracovní dobou je možné home office jednoduše zkombinovat s jiným zaměstnáním nebo se studiem. Určitě je skvělou volbou pro mladé rodiny, které vychovávají děti a díky práci z domova se tak mohou více věnovat rodinnému životu.

Pružná pracovní doba potěší rodiče malých dětí

Odpadá také každodenní dojíždění za prací, které může zabrat hodně času. Ušetřený čas lze využít mnohem lépe. Pružná pracovní doba jako hlavní výhoda práce z domova umožní zaopatřit po celý den děti, dohlížet na jejich aktivity, sladit čas s partnerem, aby to vyhovovalo celé domácnosti.

Home office nabízí moderní pojetí práce, která je pro většinu lidí důležitá nejen kvůli materiálnímu zajištění, ale i pro osobní růst. Je především vhodná pro lidi, kteří nechtějí být ohodnoceni za množství proseděných hodin v kanceláři, ale za množství odvedené práce.

Samé výhody

Kdo si zkusí tento styl práce, zbaví se předsudků, že je práce z domova náročná na psychiku a přináší pocit izolace. V podstatě je to naopak. Pokud si člověk s pružnou pracovní dobou zvolí časový rozvrh tak, jak mu to vyhovuje, danou práci má hotovou rychle, v domácím prostředí se cítí lépe a může si vyšetřit více času pro rodinu a své zájmy. Pružná pracovní doba je bonusem u práce home office a nabízí praktické řešení, jak zvládnout mnohem více věcí bez nervů a stresu.